Pagal kultūrinių mainų programą Prienų „Žiburio“ gimnazijoje lankėsi svečiai iš University Prep

Kovo 30 – balandžio 12 dienomis pagal tarptautinę kultūrinių mainų programą, koordinuojamą Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorės Irmos Kačinauskienės, gimnazijoje svečiavosi University Prep iš Sietlo, JAV – mokinių ir mokytojų komanda. Primename, kad lapkričio mėnesį aštuonios gimnazistės bei du gimnazijos mokytojai svečiavosi University Prep mokykloje Sietle. Penkių mokinių ir dviejų mokytojų amerikiečių grupė apsigyveno kūno kultūros mokytojos Dalios Šklėriūtės namuose ir gimnazistų šeimose. Svečiai Velykas praleido kartu su juos priimančiomis šeimomis, namų aplinkoje susipažino su lietuviškomis tradicijomis.
Per dvi savaites amerikiečiai susipažino su Prienais, Prienų krašto muziejumi ir Lietuvių liaudies buities muziejumi Rumšiškėse, Birštonu, Trakais, gėrėjosi nuostabia Lietuvos gamta. Balandžio 5-ąją svečiai ir gimnazistai rengė liaudišką vakaronę, kurioje skambėjo lietuviška muzika, mokiniai mokėsi liaudiškų šokių, šeimininkai ir svečiai pristatė savo šalis, miestus ir mokyklas. Balandžio 6–8 dienomis University Prep komanda buvo išvykusi į Lenkiją: aplankė Bialystoką ir Varšuvą. Taip pat gimnazijos svečius priėmę mokiniai ir mokytojai lankėsi Kaune: apžiūrėjo Kauno pilį, IX fortą, lankėsi Velnių muziejuje, senamiestyje. Balandžio 10-ąją amerikiečiai išvyko į Vilnių, lankėsi LR Seime, Valdovų rūmuose, Pinigų muziejuje, senamiestyje. Diena buvo suplanuota ir suorganizuota LR Seimo nario Andriaus Palionio dėka.
Įsimintinas svečiams buvo susitikimas su Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku, kurio metu tiek amerikiečiai klausimų daug pateikė apie mūsų kraštą, valdymą, kultūrą, išsaugotas tradicijas ir kultūrines vertybes.
Svečiai ne tik daug keliavo po Lietuvą, bet ir dalyvavo anglų kalbos, muzikos pamokose, o komandos lyderiai stebėjo pamokas. Be to, visai komandai buvo kelios lietuvių kalbos pamokos, kuriose juos kalbėti lietuviškai mokė direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Malinauskienė. Svečiai su juos priėmusiais mokiniais kartu ėjo į gimnazistams pagal tvarkaraštį vykusias pamokas, kasdien susitikdavo aptarti stebėtų ar jiems vestų pamokų.
Paskutinę tarptautinės kultūrinių mainų programos dieną mokiniai iš University Prep praleido gimnazijoje: jie dalyvavo pamokose, o visą jų viešnagę vainikavo akustinis GMS organizuotas vakaras, kuriame savo talentu dalijosi ne tik „Žiburio“ gimnazistai, bet ir svečiai iš JAV.
Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė nuoširdžiai dėkoja gimnazistams ir jų šeimoms, priėmusioms amerikiečius: Saulei Kulvinskaitei, Evelinai Vitkauskaitei, Paulinai Mozūraitei, Ugnei Šalčiūtei, Simonai Šalčiūtei, Eglei Danilevičiūtei, Guodai Tautvydaitei, Kristupui Kupstui ir kūno kultūros mokytojai ekspertei Daliai Šklėriūtei.
Šaunu, kad gimnazijoje yra mokytojų, kurie taip pat prisidėjo, kad programos veiklos būtų įgyvendintos gimnazijoje. Ačiū jiems.

Gerda Minajevaitė
Nuotraukos Miglės Buzaitės ir iš asmeninių albumų