Smagi 7-8 klasių mokinių gamtamokslinė patirtis Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

Kovo 28 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko 7-8 klasių chemijos ir biologijos konkursas „Protų mūšis“. Gamtos mokslų knygas kremtantys mokiniai susirinko iš šešių Prienų rajono mokyklų – Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos, Išlaužo pagrindinės mokyklos, Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos, Stakliškių pagrindinės mokyklos, Jiezno gimnazijos, Skriaudžių pagrindinės mokyklos. Protų mūšis buvo sudarytas iš dviejų etapų ir keturių praktinių užduočių. Užduotis gamtamoksliniam protų mūšiui parengė ,,Žiburio“ gimnazijos mokytojos: Rasa Kučinskienė, Virginija Šiugždinienė, Džiuginta Gaigalienė bei Jiezno gimnazijos mokytoja Joalita Jurkevičienė.
Apie renginio tikslą, idėją ir iškilusius sunkumus bei džiaugsmus papasakojo mokytoja Dž. Gaigalienė: „Gamtamokslinis konkursas jau yra tradicinis ir vyksta jau penkerius metus iš eilės. Pradžioje jis buvo skirtas tik 8 klasės mokiniams. Šiais metais kilo idėja į viktoriną pakviesti ir 8, ir 7 klasės mokinius, o konkursą organizuoti ,protų mūšio forma. Juk Renginys vyksta jau 5 metus iš eilės, tačiau jis buvo pritaikytas 8 klasės mokiniams. Šiais metai kilo idėja į viktoriną pakviesti ir 8, ir 7 klasės mokinius. Juks suvieniję jėgas galime pasiekti geresnių rezultatų, – šyptelėjo mokytoja ir toliau tęsė. – Šiai metais protų mūšyje dalyvavo 9 komandos, todėl labai džiaugiamės tokiu mokinių aktyvumu ir tikimės, kad tradicija tęsis. Žinoma, reikia, kad mokiniai domėtųsi, todėl ruošdami užduotis stengėmės kuo įdomiau jas suformuluoti.“ Džiugintai Gaigalienei paantrino ir „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojos – biologijos mokytoja Jurgita Bakienė ir chemijos mokytoja Marija Jonikienė, kurios subūrė dvi mokinių komandas: „Labai džiaugiamės, kad šiais metai protų mūšyje gali dalyvauti ir 7 klasės mokiniai, kadangi tai yra labai gera praktika ir, žinoma, didesnė galimybė laimėti – ko nežino septintokai, papildo aštuntokai, ką pamiršo aštuntokai, prisimena septintokai.“ Paklaustos mokytojos, ar nebuvo sunku suburti komandas, atsakė, jog vaikai labai noriai pasisiūlė dalyvauti ir tokių renginių tikrai trūksta, tad „Žiburio“ gimnazijos organizuojamas protų mūšis yra tikras džiaugsmas jauniesiems biologams ir chemikams. Buvo džiugu išgirsti, kad tą patį mano ir vaikai. Pakalbinę Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokinių komandos „Pelėdų vaikai“ narius, supratome, kad šio renginio tradicija tikrai nenutrūks: „Renginys yra labai puikus, smagu išbandyti savo žinias ir pabūti su draugais. Norėtume, kad šis renginys vyktų ir kitais metais, nes mes tikrai norėsime dalyvauti.“ Pasidomėjus, ar biologijos ir chemijos mokslai yra įkandami, mokiniai sutartinai atsakė: „Taip. Kai mus moko puikios biologijos ir chemijos mokytojos, viskas tampa suprantama ir nesunku.“
Renginys baigėsi pergalingais „Saulės vaikų“ ir „MEDIKUS Bum Bum Kva Kva“ komandų, užėmusiomis 1-ąją vietą, šūksniais. Ne ką mažiau džiaugėsi ir ,,Mutavusių peliukų“ komandos nariai, užėmę 2-ąją vietą. Prizus komandoms įsteigė Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius. Tad nors biologijos ir chemijos protų mūšis baigėsi, tačiau tikimės, kad žinių bagažas papilnėjo ir lauksime sugrįžtant į „Žiburio“ gimnaziją kitais metais!

Eglė Zujūtė
Nuotraukos Miglės Kazlauskaitės

212 (viso peržiūrų) 1 (vienos dienos peržiūros)