Žmogaus misija – sugalvoti idėją, o vėliau ją realizuoti

Kovo 27-ąją Prienų „Žiburio“ gimnazijos aktų salėje vyko susitikimas su kunigu, kelių knygų autoriumi, vyriausiuoju policijos kapelionu Algirdu Toliatu. Susitikimą organizavo gimnazijos tėvų taryba.
Kaip pats kunigas Algirdas Toliatas sakė, specialios pasakojimo temos neturėjo, todėl su gausiai susirinkusia gimnazijos bendruomene – mokiniais, jų tėvais ir mokytojais – smagiai kalbėjosi apie intensyvesnį krikščionių pasninką, maldos, atgailos ir gerų darbų laikotarpį iki šv. Velykų – gavėnią. Pasninkas – tai ne tik kai kurių maisto produktų atsisakymas, bet ir atsisakymas to, kas silpnina žmogų, daro jį pagiežingą, atsisakymas blogų įpročių – sarkazmo ar patyčių, kad pasiektum tam tikrų tikslų, darytum gerus darbus.
Kunigas Algirdas Toliatas kalbėjo ir apie tai, kaip išlikti žmogumi beviltiškoje situacijoje. Kiekvienas žmogus, atsidūręs beviltiškoje situacijoje, privalo akimirką sustoti ir pagalvoti, ar jo mintys yra teigiamos. Svečias teigė: „Žmogus negali pasiduoti, jis privalo suvokti, kad priėjo pusę kelio ir negali štai taip dabar pasiduoti“. Anot svečio, žmogaus misija – sugalvoti gerą idėją, o vėliau ją realizuoti.

Gerda Marcinkevičiūtė
Nuotraukos Eriko Mažeikos