Prienų „Žiburio“ abiturientai pradėjo skaičiuoti šimtą dienų iki egzaminų

Kovo 2-ąją Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko Prienų „Žiburio“ gimnazijos 94-osios laidos Šimtadienis. Šiais metais abiturientai tėvus, gimnazijos bendruomenę ir kitus svečius puiki šventė įtraukė į kelionę laiku. Artėjant egzaminams, gimnazistai nusprendė, jog geriausias ir lengviausias būdas visiems gauti 100-tukus – iš NEC pavogti egzaminų atsakymus. Grupelė abiturientų pabando tai padaryti, bet dėl sistemos trikdžių yra įtraukiami į kompiuterį ir nusikelia į praeitį. Gimnazistai aplanko priešistorės laikus, senovės Graikiją, viduramžius, senąjį Lietuvos kaimą ir vestuves, vėliau persikeliama į partizaninio karo metus, kur merginos savo mylimuosius išlydi į mišką, patenka į 80-tuosius, kuriuose jų būsimi klasių vadovai švenčia 18-tąjį gimtadienį. Galiausiai abiturientams pavyko sugrįžti į dabartį. Kiekvienoje praeities laiko abiturientai atskleidė nuostabius vokalinius, aktorinius bei šokių sugebėjimus.
Po abiturientų paruoštos programos juos sveikino svečiai. Mini spektakliu ir šokiu abiturientus pradžiugino GMS nariai: buvusiems GMS nariams ir buvusioms prezidentėms padovanojo po CD diską su palinkėjimu. Taip pat abiturientus sveikino ir trečiokai: sukūrė egzamino sceną, džiugino šokiu ir padovanojo laikrodį, kuris padės skaičiuoti dienas iki egzaminų.
Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė, linksmai sveikindama abiturientus, atskleidė egzaminų atsakymus ir pasiūlė sėkmingų egzaminų išlaikymo receptą. Abiturientus sveikino ir jų pradinių klasių mokytojos – jos įteikė pirmuosius rašinius, pirmąsias mintis apie ateitį. LR Seimo narys Andrius Palionis, dovanodamas didžiulį tortą, priminė, kad mokslo šaknys karčios, bet vaisiai saldūs. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir savivaldybės Administracijos direktorius Egidijus Visockas įteikdami dovaną linkėjo sėkmės, Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas dėkojo už nuostabų Šimtadienį ir priminė, jog daug dalykų laukia ateityje. Tėvų vardu Aidas Aldakauskas sveikino mokinius ir dėkojo mokytojams.
Abiturientai dėkojo mokytojams, klasių vadovams – Vilijai Juodsnukienei, Daliai Šklėriūtei, Vidai Degutytei ir Artūrui Juočiūnui, padėjusiai pasiruošti šventei muzikos mokytojai Romai Ruočkienei ir šokių vadovui Dariui Žilinskui.
Po nuostabaus grožio valso abiturientai šventinį vakarą baigė šypsenomis veiduose ir daina.
Nors Šimtadienis jau praeityje, liko dar 100 dienų pasiruošti paskutiniam išbandymui mokykloje – egzaminams. Linkime gimnazistams didžiausios sėkmės ir daug šimtukų!

Gerda Minajevaitė
Nuotraukos Emilijos Damukaitytės