Gimnazistai dalyvavo konferencijoje „Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtoje“

Vasario 1-ąją „Žiburio“ 1c klasės gimnazistai Felicija Balčiukynaitė ir Kristijonas Raibužis su biologijos mokytoja Rasa Kučinskiene dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Šiuolaikiniai atradimai ir technologijos gamtoje“ Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje. Abu gimnazistai skaitė po pranešimą, kuriuose analizavo moksleivių mitybos problemas bei pristatė oro užterštumo tyrimus Prienuose.
Konferencija prasidėjo VDU mokslų daktarės Astos Malakauskienės pranešimu „Tamsoje švytyntys organzimai“, kuriame buvo kalbama apie tai, kad grybai gali šviesti tamsoje, jog ateityje galbūt vietoj žibintų gatvėje švytės medžiai. Konferencijos dalyviai išklausė daug įdomių pranešimų: „Augalų kristalų mikroskopinis tyrimas“, „Oro užterštumo tyrimas su klevo lapų juoduliais“ ir kt. Paskutinį pranešimą skaitė VDU Biochemijos ir biotechnologijų katedros profesorė, habiliuota daktarė Vida Mildažienė apie samangyvius: smulkius, vandeninių kolonijų gyvūnus.
Baigiantis konferencijai buvo gan neįprasta diskutuoti su VDU mokslininkėmis, kurios negailėjo pagyrimų bei kritikos, kaip patobulinti savo tiriamuosius darbus. Ši konferencija – labai puikiai praleistas laikas ir daug naujų idėjų tolesniems tiriamiesiems darbams!

Felicija Balčiukynaitė
Nuotraukos Ritos Kazlauskienės