„MOKYTOJŲ DIENOS REGATOJE 2016“ ŽIBURIEČIAI BUVO NEPRALENKIAMI

Spalio 13-ąją, žvarbų ir giedrą ketvirtadienį, visi „Žiburio“ gimnazijos mokiniai rinkosi ant Žiburio kalnelio. Ši diena ypatinga – jau devintą kartą vyko tradicinė „Mokytojų dienos regata“, kurioje varžomasi dėl Mero taurės. Joje rungėsi „Žiburio“, Jiezno ir Veiverių gimnazijų, Išlaužo pagrindinės mokyklos mokinių komandos ir „Žiburio“ gimnazijos klasių grupių komandos. Taip pat regatoje dalyvavo Prienų rajono savivaldybės, „Žiburio“ gimnazijos ir Išlaužo pagrindinės mokyklos mokytojų komandos.

Pirmoji buvo irklavimo rungtis, kurioje vikingų valtimis varžėsi mokinių, mokytojų bei Prienų rajono savivaldybės  komandos! Mokyklų grupėje greičiausia buvo „Žiburio“ irkluotojų komanda (vad. kūno kultūros mokytojas A. Juočiūnas), antroji – Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos komanda (vad. D. Macijauskienė), trečioji vieta atiteko Jiezno gimnazijos komandai (vad. S. Šimanskas).  Varžėsi ir „Žiburio“ gimnazijos klasių grupių komandos. Stipriausi buvo gimnazijos trečiokai, antri liko pirmokai, o treti ­­– ketvirtokai. Po šios rungties visi buvo vaišinami arbata bei koše.

Antroji rungtis, žolės slidės, reikalavo gebėjimo išlaikyti pusiausvyrą, darnaus ėjimo. Pirmoji vieta mokyklų grupėje atiteko Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos komandai. Gimnazijos klasių grupėje stipriausi vėl buvo trečiokai.

Daugiausiai emocijų dalyviams ir žiūrovams sukėlė paskutinė rungtis – rąsto traukimas. „Žiburio“ vaikinai, atidavę visas jėgas, pasiekė puikių rezultatų – jie pasirodė geriausiai.

Renginį vainikavo apdovanojimai ir saldžios dovanos. Mero taurė atiteko „Žiburio“ gimnazijos komandai.

Kad vyktų ši graži šventė, pasistengė rėmėjai – Prienų m. seniūnija, Prienų savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, LR Seimo narys Andrius Palionis ir jo padėjėjas Arūnas Vaidogas,  VšĮ klubo „Birštono Nemunas“ garbės prezidentas Arvydas Stašaitis, „Krašto vitrina“ ir kt.

Kalbiname pagrindinę „Mokytojų dienos regatos 2016“ organizatorę, „Žiburio“ gimnazijos kūno kultūros mokytoją ekspertę Dalią Šklėriūtę.

Sakykite, kokia šios regatos nauda mokiniams?

Mokiniai gali lavinti darbo komandoje įgūdžius, taip pat regata naudinga sveikatai ir fiziniam aktyvumui.

Ar mokiniai, ruošdamiesi „Mokytojų dienos regatai“, daug treniruojasi?

Taip, iš tikrųjų šiais metais mokiniai ypač daug treniravosi varžyboms. Džiaugiuosi jų pastangomis ir užsidegimu.

Ar sunku organizuoti tokius renginius?

Kaip sakoma, jei darbas skirtas tau – jis bus mėgstamas, net jei ir sunkus.

Tikimės, kad „Mokytojų dienos regata“ teks žavėtis dar ne kartą!

Diana Norvilaitė
Miglės Buzaitės, Nedos Kleinauskaitės, Emilijos Damukaitytės nuotraukos