PRIENŲ „ŽIBURIO“ GIMNAZIJA – „EUROPOS MOKYKLŲ SPORTO DIENA 2016“ DALYVĖ

Europos mokyklų sporto dienos atsiradimą įkvėpė Vengrijos mokyklų sporto dienos renginiai, kuriuos daugiau nei 10 metų organizuoja Vengrijos mokyklų sporto federacija. Tai renginiai, skirti skatinti mokinių fizinį aktyvumą, išbandyti naujas fizinės veiklos ir sporto rūšis ir, žinoma, suteikti galimybę įgyti teigiamą patirtį kūno kultūros ir sporto srityse kiekvienam dalyviui. 2015 metais renginys vyko Vengrijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje, o nuo 2016 metų Vengrijos mokyklų sporto federacija pakvietė prie šios iniciatyvos prisijungti ir kitas Europos Sąjungos šalis.

Rugsėjo 30 dieną Prienų „Žiburio“ gimnazija pirmą kartą, kartu su tūkstančiais kitų mokyklų iš 20 Europos Sąjungos šalių dalyvavo „Europos mokyklų sporto diena 2016“ renginiuose. Šią dieną keturių pirmųjų gimnazijos klasių mokiniai, jų auklėtojai – Ilona Rasimavičienė, Džiuginta Gaigalienė, Audronė Ramančuckienė, Vytas Blekaitis – bei keletas tėvų buvo pakviesti dalyvauti žygyje pėsčiomis po Prienų miestą. Kiekviena komanda, sudaryta iš klasės mokinių, auklėtojo ir tėvų, gavusi po Prienų miesto stilizuotą žemėlapį su individualiu maršrutu, lygiai 12 valandą skirtingomis kryptimis iškeliavo į beveik dvi valandas trukusį žygį. Jo metu visos komandos turėjo galimybę aplankyti Prienų rajono savivaldybę, Prienų sporto ir pramogų areną, „Žiburio“ kalnelį, prie Prienų tvenkinio įrengtą krepšinio aikštelę bei užkopti į Mačiūnų piliakalnį. Kiekvienoje iš šių vietų komandos turėjo atlikti tam tikras užduotis, už kurias gavo taškus.

Prienų rajono savivaldybėje komandas pasitiko savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyriausiasis specialistas ir pirmoko tėvas Adomas Kubilius. Jis buvo paruošęs 20-ties Lietuvos įžymių sportininkų sąrašą, iš kurio komandos turėjo išrinkti dešimt sportininkų, savo sportinę karjerą pradėjusių Prienų rajone (su šia užduotimi buvo susidorota labai sėkmingai, visos komandos surinko maksimalų taškų skaičių – 10).

Prienų sporto ir pramogų arenoje komandos dalyvavo krepšinio trenerio Mariaus Leonavičiaus surengtame krepšinio baudų metimo konkurse. Savo jėgas čia galėjo išbandyti ir mokiniai, ir auklėtojai, ir tėveliai. Geriausiai pasirodė Id klasės komanda, surinkusi 7 taškus.

Prie „Žiburio“ kalnelio komandos turėjo atlikti rusų kalbos mokytojos Emmos Valūnienės paruoštą  užduotį, orientuotą į komandos sutelktumą. Geriausiai su šia užduotimi susidoroti ir gauti maksimalų taškų skaičių pavyko Ia ir Ic klasių komandoms.

Savo akių bei rankų taiklumą dalyviai galėjo išbandyti prie Prienų tvenkinio įrengtoje aikštelėje atlikdami kūno kultūros mokytojo Arturo Juočiūno paruoštą užduotį. Geriausiai pasirodė Ib klasės komanda, kuri mėtydama metalinius petankės rutulius į ant žemės esantį taikinį sugebėjo surinkti net 12 taškų., tokį įspūdingą taškų skaičių komandai padėjo surinkti tėvai bei auklėtoja.

Užkopę į Mačiūnų piliakalnį ir kiek atsikvėpę, komandos turėjo atlikti kūno kultūros mokytojo Olego Batučio pateiktą užduotį, skirtą akių ir proto miklumui – sudėlioti 20 sporto šakų pavadinimus. Mikliausios ir sėkmingiausios (sudėliojo visų sporto šakų pavadinimus) buvo Ia ir I d klasės.

Po beveik dvi valandas trukusios kelionės komandos su užduočių atlikimo lapais puikiai nusiteikę ir visai nepavargę sugrįžo į gimnaziją. Greitai suskaičiavus rezultatus, vyko iškilminga apdovanojimo ceremonija. Daugiausiai taškų (51) surinko ir  pirmąją vietą pasidalijo Ic ir Id klasių komandos. Antrąją vietą užemė Ia klasės komanda (49 taškai), trečioji atiteko Ib klasės komandai (46 taškai). Visos komandos gavo oficialius Europos mokyklų sporto dienos dalyvių sertifikatus, pasirašytus Prienų rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjo Rimanto Šiugždinio, bei gimnazijos direktorės Irmos Kačinauskienės įsteigtus prizus – tortus. Oficialiais Europos mokyklų sporto dienos dalyvių sertifikatais bei ženkliukais su Europos mokyklų sporto dienos simbolika buvo apdovanoti ir renginyje dalyvavę tėvai: Vilija Tamošaitytė, Kristina Bubnytė, Žydrūnas Senkus, Adomas Kubilius.

Visą informaciją apie renginius ir jų dalyvius galima rasti oficialioje „Europos mokyklų sporto diena 2016“ internetinėje svetainėje http://www.essd.eu/, arba  http://essd.nowwemove.com/; #BeActive