IN MEMORIAM STASĖ BIELIŪNIENĖ 1926 – 2016

Visai neseniai, rugpjūčio 29 d., „Žiburio“ gimnazijos mokytojai Stasei Bieliūnienei sukako devyniasdešimt…. Besišypsančią jubiliatę sveikino ne tik artimieji, bet ir caritietės, buvę kolegos ir mokiniai, Prienų bendruomenės atstovai….
Rodos, visai neseniai, lyg vakar, šių metų vasarį, minint „Žiburio“ gimnazijos dieną, Staselė visų buvusių mokytojų vardu dėkodama už surengtą šventę deklamavo:

Auginame vaikus, mokome vaikus
It želmenis ir duoną.
Dairydamies į saulę ir derliaus laukdami.
Seniai supratome, kad perdega aguonos,
Nužydi jazminai
Ir praeitin pradingsta metų metai…

Šie Mokytojos tuomet ištarti žodžiai šiandien tebus pakartoti jai, kuri su giliausia meile ir pasiaukojimu augino savo vaikus ir anūkus, išleido aštuonias auklėtinių laidas mokykloje, kantriai ir su stebėtina ramybe ištisus 36-erius metus mokė chemijos formulių svetimus vaikus, iš kurių šiandien ne vienas tapo žinomu gydytoju, vaistininku, mokslininku ar tiesiog puikiu žmogumi. „Jaučiamės, kad ir mūsų darbo dalelė čia įdėta“, – tąsyk sakė Staselė Bieliūnienė. Iš tiesų, beveik pusę gyvenimo atiduoti save mokyklai ir kartu nepamiršti visuomeninių darbų, rūpinantis sava šeima – gražaus ir prasmingo kelio pavyzdys. Ir Mokytojos darbo dalis, ne dalelė, tikrai liks įrašyta gimnazijos istorijoje.
Daug dalykų gyvenime galima išvengti, bet prasilenkti su mirtimi, deja, nelemta niekam. Ši nekviestoji viešnia buvo gailestinga mūsų kolegei Mokytojai Staselei, nes nesutrukdė jai nugyventi ilgo ir prasmingo gyvenimo, kurio galima tik pavydėti.
Šią liūdesio valandą, išlydėjus Anapilin mūsų kolegę, puikią mamą, rūpestingą močiutę ir prosenelę, ištikimą draugę Staselę, mus guodžia viltis, kad neišnyks dvasia, kad liks darbai, sumanymai ir žodžiai…


Prienų „Žiburio“ gimnazijos bendruomenė

[srizonfbalbum id=19]